Hlavní 120, Opava-Kylešovice
605 383 553

Květnová beseda pro domškoláky

Svobodná demokratická základní škola

Květnová beseda pro domškoláky

Plakátek ke květnové besedě

Dne 5. května 2020 od 18.00 pořádáme online besedu pro domškoláky, kteří naši školu teprve zvažují. Všechny zájemce srdečně zveme. Na besedě si popovídáme:

  • o čem je být domškolákem v našem pojetí,
  • jaké má domškoláctví výhody a nevýhody oproti denní docházce,
  • jak se naše snaha o sebeřízené vzdělávání projevuje v našem přístupu k domškolákům,
  • jak budou probíhat přezkušování,
  • co dělat, když PPP jsou zavřené,
  • jak se k nám přihlásit.

Pro domškoláky máme stále dostatek volných míst. Přijímáme domškoláky do všech devíti ročníků. Na prvním i na druhém stupni se opíráme o to, o čem povídá samotný domškolák (většinou portfolio). Více o tomto tématu píšeme zde: https://www.erazim.cz/domskolaci/

Beseda proběhne přes Google Meet nebo Jitsi. Asi patnáct minut před zahájením zašleme každému, kdo se na besedu přihlásí, odkaz. Na něj stačí na počítači kliknout a bez nutnosti instalace nebo registrace se s námi můžete přes webový prohlížeč. Doporučujeme webkameru a mikrofon, ať se vidíme i slyšíme, ale je v pohodě být i skrytý a nemluvit, jen poslouchat. 🙂

Jakmile na besedě dopovíme, co máme na srdci, bude prostor pro konkrétní otázky. Je možné je zasílat v průběhu besedy přes chat, který u videohovoru bude. Pokud nějakou otázku máte už teď, můžete nám napsat na [email protected], abychom ji hned zodpověděli, nebo ji přiložit k přihlášce na besedu.

Přihláška na besedu je níže. Odkaz na besedu Vám dorazí i bez přihlášení k dobrovolnému odběru novinek. Můžete je ale odebírat, pokud se nepravidelně přes mail chcete dozvídat, co je u nás nového a jak se máme.

Přihlášení na besedu