Hlavní 120, Opava-Kylešovice
605 383 553

Matěj Frgala

Svobodná demokratická základní škola

Matěj Frgala
Matěj Frgala

Dostalo se mi příležitosti navštívit českou svobodnou demokratickou školu Donum Felix, která mi ve své lidské, svobodné podstatě učarovala. Před otevřením Erazima pracuju na střídačku v Labyrintu a ve svobodené demokratické Gaudi. V mém rozhodování, kterým směrem se nakonec vydat, mi pomohl i jeden asi sedmiletý chlapec – zeptal se mě, jestli jsem už viděl film Summerhill.

V současné době učím na základní škole a dodělávám si kvalifikaci učitele pro 1. stupeň (Ostravská univerzita). Mám za sebou dvouletý kurz Montessori pro práci s dětmi ve věku 6 až 12 let (Montessori ČR). Zajímám se ovšem i o Hejného metodu a Comenia Script. V Erazimovi budu pět dní v týdnu a nabízím češtinu, italštinu, angličtinu, matematiku a informatiku (WordPress, PHP, GNU/Linux).

Když pominu klišé, že mezi mé zájmy patří škola a děti, mám moc rád jazyky, zvláště češtinu, italštinu a němčinu. Zabývám se ale i tvorbou webových stránek. Poslouchám Rammsteiny a nepohrdnu ani Kabáty. Považuju se za cimrmanologa-amatéra. Nejraději mám Červeného trpaslíka a v současné době ujíždím na Domu z papíru (Casa de Papel).