Hlavní 120, Opava-Kylešovice
605 383 553
info@erazim.cz

Matěj Frgala

Svobodná demokratická základní škola

Naposledy upraveno: 4. 4. 2020

Matěj Frgala
Matěj Frgala

Dostalo se mi příležitosti navštívit českou svobodnou demokratickou školu Donum Felix, která mi ve své lidské, svobodné podstatě učarovala. Před otevřením Erazima pracuju na střídačku v Labyrintu a ve svobodené demokratické Gaudi. V mém rozhodování, kterým směrem se nakonec vydat, mi pomohl i jeden asi sedmiletý chlapec – zeptal se mě, jestli jsem už viděl film Summerhill.

V současné době učím na základní škole a dodělávám si kvalifikaci učitele pro 1. stupeň (Ostravská univerzita). Mám za sebou dvouletý kurz Montessori pro práci s dětmi ve věku 6 až 12 let (Montessori ČR). Zajímám se ovšem i o Hejného metodu a Comenia Script. V Erazimovi budu pět dní v týdnu a nabízím češtinu, italštinu, angličtinu, matematiku a informatiku (WordPress, PHP, GNU/Linux).

Když pominu klišé, že mezi mé zájmy patří škola a děti, mám moc rád jazyky, zvláště češtinu, italštinu a němčinu. Zabývám se ale i tvorbou webových stránek. Poslouchám Rammsteiny a nepohrdnu ani Kabáty. Považuju se za cimrmanologa-amatéra. Nejraději mám Červeného trpaslíka a v současné době ujíždím na Domu z papíru (Casa de Papel).