Hlavní 120, Opava-Kylešovice
605 383 553
info@erazim.cz

Monika Michalovská

Svobodná demokratická základní škola

Naposledy upraveno: 10. 10. 2020

„Dle mého názoru je třeba nebát se a zkoušet i něco nového.“

Vzhledem k tomu, že mi čísla nikdy nic neříkala, táhlo mě to k humanitním oborům a pro kamarádky jsem byla „vrbou“, obor Psychologie byl jasnou volbou. A jelikož jsem od malička zvídavý a aktivní člověk, samotné studium mi nestačilo a v objevování tajů psychologie jsem pokračovala.

Absolvovala jsem kurz hypnózy, práce s dětskou kresbou, 1 – leté studium – psycholog ve zdravotnictví i dopravní psycholog a mnohé další víkendové semináře. Z mého pohledu mě každopádně nejvíce oslovil a ovlivnil 4 – letý psychoterapeutický výcvik C. Rogerse, zaměřený na empatii, kongruencii a bezpodmínečné přijeti. Porozumět emocím a motivům druhého člověka, především dítěte, je velmi složité. Ovšem ještě mnohem obtížnější je bezpodmínečně přijímat. Milovat a přijímat toho druhého takového, jaký je a právě pro to, jakým je, je úkol mnohdy nesnadný. Bezpodmínečně přijímat je obzvláště v dětském světě velmi důležité. Děti potřebují být přijímané právě takové, jaké jsou nikoliv, jakými bychom je my chtěli mít.

Vzhledem k tomu, že jsem sama matkou 3 dětí a dětský svět mě vždy přitahoval, hledala jsem možnosti, jak skloubit svou touhu s realizací. Svobodná demokratická škola Erazim mě okamžitě oslovila. Zejména svým lidským přístupem a rovněž tím, že se nejvíce shoduje s mou představou přistupovat k dětem s láskou a důvěrou.