Hlavní 120, Opava-Kylešovice
605 383 553

Přijímání dětí

Svobodná demokratická základní škola

Stále máme volná místa ve všech devíti ročnících, a to jak na denní docházku, tak pro domškoláky

Naposledy upraveno: 17. listopadu 2020

V současné době přijímáme na školní rok 2020/2021 žáky prvního až devátého ročníku, a to i jako domškoláky (domácí neboli individuální vzdělávání dle paragrafu 41). Přestup k nám do školy je možný kdykoli v průběhu školního roku.

Přihlašování na školní rok 2021/2022 bude spuštěno v průběhu zimy 2021. Pokud se o něm chcete dozvědět přednostně, doporučujeme sledovat náš Facebook nebo se přihlásit k odběru novinek (newsletter úplně dole v zápatí).

Pokud máte zájem o přihlášení dítěte do naší školy (na denní docházku nebo na domácí vzdělávání), prvním krokem je vyplnění dotazníku níže. Na jeho základě se Vám ozveme ohledně dalšího postupu. Prosíme o vyplnění za každé dítě, které se hlásí, zvlášť.

Dalším krokem pak bude vstupní pohovor, kterého se zúčastní dítě, oba jeho rodiče a dva zástupci naší školy. Pohovor probíhá ve škole v Opavě. V případě omezení pohybu osob nebo pobytu ve škole z důvodu vládních nařízení je možné, aby pohovor proběhl online formou videokonference.

Dotazník pro „denňáky“ i domškoláky

Dotazník je společný pro zájemce o denní docházku i o domácí vzdělávání. Je určen pouze pro zájemce, kteří jsou ve školním roce 2020/2021 už žáky prvního až devátého ročníku. Není určen pro zájemce o přihlášení od září 2021.


    Např. „ZŠ TGM“ odpovídá 76 českým školám. Prosíme proto o přesný název dle školského rejstříku: https://rejstriky.msmt.cz/rejskol/