Opava a Třinec
735 908 205
info@erazim.cz

Touzapo – kombinované vzdělávání

Svobodná demokratická základní škola

Naposledy upraveno: 7. 6. 2022

Představte si online školu, kde si děti řídí učení samy a s níž každý měsíc jezdí na výpravu.

to je naše touzapo

Toulky za poznáním (touzapo), to je náš program kombinovaného vzdělávání pro 5. až 9. ročník základní školy. Přijímáme děti z celého Česka. Tři týdny jsou děti doma s povinnými konzultacemi a dobrovolnými online lekcemi a týden v měsíci se jede na výpravu do různých míst Česka i Slovenska. Cena za jedno dítě je 4 500 Kč měsíčně se vším všudy (online část i výprava dohromady).

Dítě, které se zapojí, k nám přestoupí a stává se žákem naší školy.

Touzapo představujeme v rámci pokusného ověřování kombinovaného vzdělávání MŠMT. Jakmile pokusné ověřování KV v červnu 2023 skončí, nejspíš my nebo MŠMT vymyslíme i způsob, jak by KV mohlo pokračovat i od září 2023.

Dvě části touzapa

Touzapo je ze své podstaty jeden celek a není možné zvolit jen jednu polovinu (např. se přihlásit jen na výlet). V rámci programu si děti plní povinnou školní docházku v naší škole a dostávají od nás vysvědčení.

Doma

 • zhruba tři týdny z měsíce
 • plánovací a sdílecí videohovor
 • jednou týdně povinná online konzultace s třídním učitelem
 • dobrovolné online lekce ve dvou pokročilostních úrovních: algoritmizace, multimédia, přírodní vědy, společenské vědy, matematika, čeština, angličtina, italština
 • nabídka pomoci s přípravou na přijímací zkoušky na SŠ

Výprava

 • pondělí až pátek jednou měsíčně, desetkrát ročně
 • vedeme děti k samostatnosti a sebeobsluze
 • nástup i výstup Opava nebo po trase
 • možnost přijet do Opavy už v neděli a přespat tam, obdobně při odjezdu
 • vždy na jiné místo v rámci Česka nebo Slovenska
 • do přírody i do města
 • smyslem je řešení každodenních situací, rozvoj komunikačních dovedností, sebepoznávání

To, jak naši druhou výpravu zachytil jeden z našich žáků-youtuberů, můžete zhlédnout ve videu níže.

Školné

4 500 Kč měsíčně

zahrnuje online část i celé výpravy

Školné zahrnuje online výuku a veškeré náklady výpravy: doprava z Opavy a zpět, celodenní stravování, ubytování, náklady programu, pomůcky, vybavení, vedoucí a instruktoři.

Základní cena je stanovená na 4 500 Kč za měsíc a dítě. Platí se dvanáct měsíců v roce, neboť i přes prázdniny platíme mzdy a spoříme na výpravy. U dvou sourozenců je celková cena 6 500 Kč a u třech 7 500 Kč.

Dále vybíráme už jen příspěvek na budovu, který u touzapa činí jednorázově jedno měsíční školné. Příspěvek nevybíráme u těch, kteří ho už platili, tj. byli nebo jsou u nás na denní docházce nebo domácím vzdělávání.

Jedno dítě

online lekce, výprava
4 500 Kč

Dvě děti

online lekce, výprava pro dva sourozence
6 500 Kč

Tři a víc dětí

online lekce, výprava pro tři a víc sourozenců
7 500 Kč

Přihlašování do programu

Touzapo je určené pro žáky 5. až 9. ročníku, tedy zhruba pro děti od deseti let. Rozhodující pro nás je samostatnost dítěte (postarat se sám o sebe, zajistit si jídlo, cestovat vlakem sám apod.) a jeho rozumová vyspělost. Vzhledem k tomu, že žáci vedení v režimu KV jsou zapsáni v třinecké pobočce, uvítáme především další lidi z oblasti Třince.

Na školní rok 2022/2023 už další žáky nepřijímáme, máme plno. Pokud nám chcete o sobě dát vědět, ať se ozveme, jakmile budeme mít volno, vyplňte nám formulář zde: https://www.erazim.cz/poradnik-kv