Hlavní 120, Opava-Kylešovice
605 383 553 (Po–Ne 8–20)
info@erazim.cz

Touzapo – kombinované vzdělávání

Svobodná demokratická základní škola

Naposledy upraveno: 25. 7. 2021

Máme volno!

Stále přijímáme děti od 10 do 15 let do školního roku 2021/2022 na kombinované vzdělávání

Toulky za poznáním (touzapo), to je náš nový program kombinovaného vzdělávání. Spouštíme ho od září 2021 a přijímáme děti z celého Česka i Slovenska. Tři týdny jsou děti doma s povinnými konzultacemi a dobrovolnými online lekcemi a týden v měsíci se jede na výpravu do různých míst Česka i Slovenska. Cena za jedno dítě je 4 500 Kč měsíčně se vším všudy (online část i výprava dohromady).

Pokusné ověřování kombinovaného vzdělávání v kostce

Program touzapo je otevřený pro děti od 4. do 9. ročníku z celého Česka i Slovenska. Dítě, které se zapojí, k nám přestoupí a stává se žákem naší školy.

Touzapo představujeme v rámci pokusného ověřování kombinovaného vzdělávání MŠMT. Jakmile pokusné ověřování KV v červnu 2022 skončí, bude možné u nás pokračovat na individuálním (domácím) vzdělávání, na denní docházce nebo se vrátit na původní školu. Možná vymyslíme i způsob, jak by KV mohlo pokračovat i od září 2022.

Dvě části touzapa

Touzapo je ze své podstaty jeden celek a není možné zvolit jen jednu polovinu (např. se přihlásit jen na výlet). V rámci programu si budou děti plnit povinnou školní docházku v naší škole a budou dostávat vysvědčení v podobě slovního hodnocení.

Doma

 • zhruba tři týdny z měsíce
 • příprava na výpravu a zpracovávání výstupu z výpravy
 • jednou týdně povinná online konzultace s třídním učitelem
 • dobrovolné online lekce: algoritmizace, multimédia, přírodní vědy, přírodní vědy pro pokročilé
 • nabídka pomoci s přípravou na přijímací zkoušky na SŠ

Výprava

 • pondělí až pátek jednou měsíčně, desetkrát ročně
 • nástup i výstup Opava nebo po trase
 • možnost přijet do Opavy už v neděli a přespat tam, obdobně při odjezdu
 • vždy na jiné místo v rámci Česka nebo Slovenska
 • zajištěna doprava, stravování, ubytování, náklady programu
 • do přírody i do města

Školné

4 500 Kč měsíčně

zahrnuje online část i celé výpravy

Školné zahrnuje online výuku a veškeré náklady výpravy: doprava z Opavy a zpět, celodenní stravování, ubytování, náklady programu, pomůcky, vybavení, vedoucí a instruktoři. Hradí se deset měsíců v roce, tedy mimo hlavní prázdniny (na rozdíl od denní docházky).

Základní cena je stanovená na 4 500 Kč za měsíc a dítě. Platí se od září do června, tedy ne o hlavních prázdninách. U dvou sourozenců je celková cena 6 500 Kč a u třech 7 500 Kč.

Dále vybíráme už jen příspěvek na budovu, který u touzapa činí jednorázově jednu měsíční splátku. Příspěvek nevybíráme u těch, kteří ho už platili, tj. byli nebo jsou u nás na denní docházce nebo domácím vzdělávání.

Jedno dítě

online lekce, výprava
4 500 Kč

Dvě děti

online lekce, výprava pro dva sourozence
6 500 Kč

Tři a víc dětí

online lekce, výprava pro tři a víc sourozenců
7 500 Kč

Přihlašování do programu

Stále přijímáme děti od 10 do 15 let do školního roku 2021/2022 na kombinované vzdělávání!

Proběhne vždy online vstupní pohovor s dítětem i oběma jeho rodiči. Následně vyřídíme přestup, smlouvu a potřebné souhlasy.

K přihlášení do touzapa není zapotřebí žádné vyjádření PPP nebo SPC a ani doklad o vzdělání rodičů. Není zde ani žádné přezkoušení (jako u individuálního vzdělávání). Dítě se stává žákem naší školy, přestupuje ze své původní.

S každým zájemcem se spojíme na základě vyplněného dotazníku.


  Např. „ZŠ TGM“ odpovídá 76 českým školám. Prosíme proto o přesný název dle školského rejstříku: https://rejstriky.msmt.cz/rejskol/