Hlavní 120, Opava-Kylešovice
605 383 553

Touzapo – kombinované vzdělávání

Svobodná demokratická základní škola

Toulky za poznáním (touzapo), to je náš nový program kombinovaného vzdělávání. Spouštíme ho od února 2021 a přijímáme děti z celého Česka i Slovenska. Tři týdny jsou děti doma s povinnými konzultacemi a dobrovolnými online lekcemi a týden v měsíci se jede na výpravu do různých míst Česka i Slovenska. Cena za jedno dítě je 4 000 Kč měsíčně se vším všudy (online část i výprava dohromady).

Pokusné ověřování kombinovaného vzdělávání v kostce

Program touzapo je otevřený pro děti od 2. do 9. ročníku z celého Česka i Slovenska. Dítě, které se zapojí, k nám přestoupí a stává se žákem naší školy.

Touzapo představujeme v rámci pokusného ověřování kombinovaného vzdělávání MŠMT. Jakmile pokusné ověřování KV v červnu 2022 skončí, bude možné u nás pokračovat na individuálním (domácím) vzdělávání, na denní docházce nebo se vrátit na původní školu. Možná vymyslíme i způsob, jak by KV mohlo pokračovat i od září 2022.

Dvě části touzapa

Touzapo je ze své podstaty jeden celek a není možné zvolit jen jednu polovinu (např. se přihlásit jen na výlet). V rámci programu si budou děti plnit povinnou školní docházku v naší škole a budou dostávat vysvědčení v podobě slovního hodnocení.

Doma

 • zhruba tři týdny z měsíce
 • příprava na výpravu a zpracovávání výstupu z výpravy
 • jednou týdně povinná online konzultace s třídním učitelem
 • dobrovolné online lekce: algoritmizace, multimédia, přírodní vědy, přírodní vědy pro pokročilé
 • nabídka pomoci s přípravou na přijímací zkoušky na SŠ

Výprava

 • pondělí až pátek jednou měsíčně, desetkrát ročně
 • nástup i výstup Opava nebo po trase
 • možnost přijet do Opavy už v neděli a přespat tam, obdobně při odjezdu
 • vždy na jiné místo v rámci Česka nebo Slovenska
 • zajištěna doprava, stravování, ubytování, náklady programu
 • do přírody i do města

Školné

4 000 Kč měsíčně

zahrnuje online část i celé výpravy

Školné zahrnuje online výuku a veškeré náklady výpravy: doprava z Opavy a zpět, celodenní stravování, ubytování, náklady programu, pomůcky, vybavení, vedoucí a instruktoři. Hradí se deset měsíců v roce, tedy mimo hlavní prázdniny (na rozdíl od denní docházky).

Základní cena je stanovená na 4 000 Kč za měsíc a dítě. Platí se od září do června, tedy ne o hlavních prázdninách. U dvou sourozenců je celková cena 6 000 Kč (tři tisíce za jednoho) a u třech 8 000 Kč (dva tisíce za jednoho). Za příplatek je možné po domluvě docházet i do školy v Opavě.

Dále vybíráme už jen příspěvek na budovu, který u touzapo činí jednorázově 2 000 Kč za každé dítě. Příspěvek nevybíráme u těch, kteří ho už platili, tj. byli nebo jsou u nás na denní docházce nebo domácím vzdělávání.

Beseda pro zájemce

Chcete vědět další podrobnosti? Chcete poznat lidi, kteří program vedou? Zveme na online besedu pro zájemce, která se uskuteční 20. ledna 2021 od 19.00 do 21.00. Odkaz pro připojení na Jitsi pošleme všem, kteří se na besedu přihlásí.

Přihlášení na besedu

  Jedno dítě

  online lekce, výprava
  4 000 Kč

  Dvě děti

  online lekce, výprava pro dva sourozence
  6 000 Kč

  Tři a víc dětí

  online lekce, výprava pro tři a víc sourozenců
  8 000 Kč

  Přihlašování do programu

  Touzapo je určené pro skupinu nanejvýš třiceti dětí. Proběhne vždy online vstupní pohovor s dítětem i oběma jeho rodiči. Následně vyřídíme přestup, smlouvu a potřebné souhlasy.

  K přihlášení do touzapa není zapotřebí žádné vyjádření PPP nebo SPC a ani doklad o vzdělání rodičů. Není zde ani žádné přezkoušení (jako u individuálního vzdělávání). Dítě se stává žákem naší školy, přestupuje ze své původní.

  S každým zájemcem se spojíme na základě vyplněného dotazníku.


   Např. „ZŠ TGM“ odpovídá 76 českým školám. Prosíme proto o přesný název dle školského rejstříku: https://rejstriky.msmt.cz/rejskol/