Hlavní 120, Opava-Kylešovice
735 908 205
info@erazim.cz

Touzapo – kombinované vzdělávání

Svobodná demokratická základní škola

Naposledy upraveno: 24. 11. 2021

Prodlužujeme a opět nabíráme!

Touzapo nově poběží aspoň do června 2023 a nejspíš pak i od září. Přijímáme nové děti i v průběhu školního roku.

Představte si online školu, kde si děti řídí učení samy a s níž každý měsíc jezdí na výpravu.

to je naše touzapo

Toulky za poznáním (touzapo), to je náš nový program kombinovaného vzdělávání pro 2. stupeň základní školy. Spouštíme ho od září 2021 a přijímáme děti z celého Česka i Slovenska. Tři týdny jsou děti doma s povinnými konzultacemi a dobrovolnými online lekcemi a týden v měsíci se jede na výpravu do různých míst Česka i Slovenska. Cena za jedno dítě je 4 500 Kč měsíčně se vším všudy (online část i výprava dohromady).

Pokusné ověřování kombinovaného vzdělávání v kostce

Program touzapo je otevřený pro děti druhého stupně ZŠ z celého Česka i Slovenska. Dítě, které se zapojí, k nám přestoupí a stává se žákem naší školy.

Touzapo představujeme v rámci pokusného ověřování kombinovaného vzdělávání MŠMT. Jakmile pokusné ověřování KV v červnu 2023 skončí, bude možné u nás pokračovat na individuálním (domácím) vzdělávání, na denní docházce nebo se vrátit na původní školu. Nejspíš my nebo MŠMT vymyslíme i způsob, jak by KV mohlo pokračovat i od září 2023.

Dvě části touzapa

Touzapo je ze své podstaty jeden celek a není možné zvolit jen jednu polovinu (např. se přihlásit jen na výlet). V rámci programu si budou děti plnit povinnou školní docházku v naší škole a budou dostávat vysvědčení v podobě slovního hodnocení.

Doma

 • zhruba tři týdny z měsíce
 • příprava na výpravu a zpracovávání výstupu z výpravy
 • jednou týdně povinná online konzultace s třídním učitelem
 • dobrovolné online lekce ve dvou pokročilostních úrovních: algoritmizace, multimédia, přírodní vědy, společenské vědy, matematika, čeština, angličtina, italština
 • nabídka pomoci s přípravou na přijímací zkoušky na SŠ

Výprava

 • pondělí až pátek jednou měsíčně, desetkrát ročně
 • nástup i výstup Opava nebo po trase
 • možnost přijet do Opavy už v neděli a přespat tam, obdobně při odjezdu
 • vždy na jiné místo v rámci Česka nebo Slovenska
 • zajištěna doprava, stravování, ubytování, náklady programu
 • do přírody i do města

To, jak naši druhou výpravu zachytil jeden z našich žáků-youtuberů, můžete zhlédnout ve videu níže.

Školné

4 500 Kč měsíčně

zahrnuje online část i celé výpravy

Školné zahrnuje online výuku a veškeré náklady výpravy: doprava z Opavy a zpět, celodenní stravování, ubytování, náklady programu, pomůcky, vybavení, vedoucí a instruktoři.

Základní cena je stanovená na 4 500 Kč za měsíc a dítě. Platí se dvanáct měsíců v roce, neboť i přes prázdniny platíme mzdy a spoříme na výpravy. U dvou sourozenců je celková cena 6 500 Kč a u třech 7 500 Kč.

Dále vybíráme už jen příspěvek na budovu, který u touzapa činí jednorázově jednu měsíční splátku. Příspěvek nevybíráme u těch, kteří ho už platili, tj. byli nebo jsou u nás na denní docházce nebo domácím vzdělávání.

Jedno dítě

online lekce, výprava
4 500 Kč

Dvě děti

online lekce, výprava pro dva sourozence
6 500 Kč

Tři a víc dětí

online lekce, výprava pro tři a víc sourozenců
7 500 Kč

Přihlašování do programu

Níže je přihlašování pro ty, kteří k nám chtějí přestoupit už nyní, ve školním roce 2021/2022. Přihlašování na září 2022 vyhlásíme během jara 2021.

Touzapo je určené pro žáky 2. stupně základní školy, tedy zhruba pro děti od deseti let. Rozhodující pro nás je samostatnost dítěte (postarat se sám o sebe, zajistit si jídlo, cestovat vlakem sám apod.) a jeho rozumová vyspělost.

  Program:


  Např. „ZŠ TGM“ odpovídá 76 českým školám. Prosíme proto o přesný název dle školského rejstříku: https://rejstriky.msmt.cz/rejskol/